cv için hobiler

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Merhaba,
CV için hobilerim hakkında ne yazmam gerektiğini bilmiyorum. Özellikle çocukluğumdan beri yaptıklarım ve sürdürdüklerim ya da yeni edindiğim yeteneklerim ve hobilerim hakkında ne yazmam gerektiğini bilmiyorum. CV’mde hobilerimi ne kadar açık ve detaylı bir şekilde anlatmam gerektiğini ve hangi hobileri daha önemli olduğunu nasıl anlayacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Ne yazmam gerektiğini ve hangi hobileri öne çıkarmam gerektiğini öğrenmek için ne yapmam gerektiğini anlamamda yardımcı olursanız çok sevinirim.
 

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
CV için Hobiler: Neden Önemlidir?

Bir CV, bir kişinin yeteneklerini ve eğitimini özetleyen bir yazıdır. Bir CV'de, kişinin çalışma ve öğrenme alanlarında kazanmış olduğu tecrübeler ve becerileri vurgulamak önemlidir. Ancak, CV'nizdeki yetenekleriniz ve tecrübelerinizin yanı sıra, CV'nize eklediğiniz hobiler de kariyerinizi destekleyebilir.

Hobilerin, CV'nize eklenmesinin, sizi diğer adaylardan ayıran önemli bir farklılık oluşturabileceğini anlamak önemlidir. Hobilerinizi CV'nize dahil etmek, sizin kişisel tutumunuzu, becerilerinizi ve değerlerinizi ortaya koymanıza yardımcı olabilir.

Kişisel Tutumunuzu ve Becerilerinizi Güçlendirmek

CV'nizdeki hobileriniz, özellikle de diğer adaylara kıyasla öne çıkmanızı sağlayacak şekilde seçilmelidir. Örneğin, bir fotoğrafçılık hobisi, bir görsel tasarım pozisyonunda mükemmel bir yan uyum sağlayabilir. Ayrıca, bir CV'de, ilgi alanlarınızı ve becerilerinizi güçlendirmek için, özellikle de diğer adaylarla karşılaştırıldığında öne çıkmayı hedefleyen hobileri seçebilirsiniz. Örneğin, bir mühendislik pozisyonunda, bir kodlama hobisi veya bir robotik hobisi CV'nizde olması iletişim becerilerinizi ve teknik bilgilerinizi gösterecektir.

Değerlerinizi ve İlginizi Ortaya Koymak

Hobilerinizi, CV'nize ekleyerek değerlerinizi ve ilgi alanlarınızı ortaya çıkarabileceğinizi unutmayın. Örneğin, bir çevreci olarak, CV'nize bir doğa yürüyüşü hobisi ekleyerek bu değerlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Ayrıca, kişisel olarak ilgilendiğiniz konuları da belirtebilirsiniz. Örneğin, bir mühendislik pozisyonunda, CV'nize bir müzik hobisi ekleyerek, çalışma alanınızla ilgili olsa bile, diğer adaylarla karşılaştırıldığında öne çıkabilirsiniz.

Hobilerinizi Nasıl Yansıtılabilir?

Bir CV'de hobilerinizi nasıl yansıtacağınızı seçmek önemlidir. CV'nizdeki hobilerinizi, çalışma alanınızla ilişkili olmayan, ancak sizi destekleyen alanlarda seçebilirsiniz. Ayrıca, hobilerinizi konuşma, yazma veya arama kullanarak da vurgulayabilirsiniz.

Hobilerinizi CV'nize dahil ederken, kullandığınız dil önemlidir. Özellikle, çalışma alanınızla ilgili olmayan hobileri vurgulamak üzere, seçeceğiniz kelimeleri değerlendirerek, seçiminizi yapmanız gerekir. Örneğin, müzik oynamak yerine, müzikal bir orkestra ile çalışmak daha profesyonel bir ifade olacaktır.

Sonuç

Bir CV'ye ekleyeceğiniz hobiler, sizi diğer adaylardan ayıran önemli bir farklılık oluşturabilir. Yani, CV'nize ekleyeceğiniz hobileri, kişisel tutumunuzu, becerilerinizi ve değerlerinizi ortaya koymak için seçmek önemlidir. Ayrıca, CV'nize ekleyeceğiniz hobileri, çalışma alanınızla ilişkili olmayan, ancak sizi destekleyen alanlarda seçebilirsiniz.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
CounteSS Hobi 1 1K
ProtonGiant Hobi 1 1K
BombaciMulayim Hobi 1 1K
Asosyal Hobi 1 1K
DenizSiyahi Hobi 1 151
Bilgin Hobi 1 92
AkilliKafa Hobi 1 99
meyveverenagac Hobi 1 162

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü