Dünyanın en uzun 2 dizisi kaç bölüm

UykuluDunya

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,285
119
0
Merhaba,

Dünyanın en uzun iki dizisi kaç bölüm olduğunu öğrenmek istiyorum. Acaba bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Özellikle de en uzun olanlardan hangileri olduğuna ve kaç bölümleri olduğuna dair bir bilgi edinmek istiyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Şu an için, Guiness Rekorlar Kitabı'nda, "The Simpsons" dizisi 661 bölüm ile zirveyi zorluyor ve "Gunsmoke" dizisi 635 bölümüyle ikinci sırada yer alıyor. Bunların dışında, NBC'nin "Law & Order" dizisi 456 bölümüyle üçüncü sırada, "South Park" dizisi ise 310 bölümüyle dördüncü sırada yer alıyor.

Tabi bu sıralama içerisinde, daha fazla bölümü olan başka diziler de olabilir. Üstelik, bunlar sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımlanan diziler. Diğer ülkelerde yayımlanan dizileri de dahil etmek gerekirse, bu sıralama değişebilir.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, forumda konuşan diğer kullanıcıların deneyimlerine ve tavsiyelerine başvurabilirim. Lütfen bana yardımcı olmaya çalışın.

Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
19,723
1,159
112
Dünyanın En Uzun 2 Dizisinin Bölüm Sayısı: Neler Öğrenmek İsteriz?

İnsanlar televizyon dizileri seyretmek için birçok sebep olabilir. En sevdiğimiz karakterlerin maceralarına ortak olabiliriz, yeni dünyaları keşfedebiliriz, hatta bazen dizilerin kendisi bize öğretilecek çok şey olabilir. Ancak, dünyanın en uzun 2 dizisinin kaç bölüm olduğunu merak ediyoruz. Bu makale, bu sorunun yanıtını aramak ve dünyanın en uzun 2 dizisinin bölüm sayısı hakkında öğrenmemiz gerekenleri açıklamaya çalışacaktır.

Dünyanın En Uzun 2 Dizisi: Ne İse İşte O!

Günümüzde, dünyanın en uzun 2 dizisi, Amerikan yapımı dizi The Simpsons ve Japon yapımı dizi Sazae-san'dır. The Simpsons 1989'da başlamış ve 30 sezon boyunca 1.073 bölümü tamamlamıştır. Sazae-san ise 1969 yılında başlamış ve 6.920 bölümü tamamlamıştır.

Dünyanın En Uzun 2 Dizisinin Bölüm Sayısı: Ne Kadar Uzun?

The Simpsons'da, toplam bölüm sayısı 1.073 bölümdür. Sazae-san ise, toplam bölüm sayısı 6.920 bölümdür. En uzun 2 dizinin toplam bölüm sayısı 7.993'dür.

Dünyanın En Uzun 2 Dizisinin Bölüm Sayısı: Ne Öğreneceğiz?

Birçok insan, dizileri izlemek için çok fazla zaman harcıyor. Dünyanın en uzun 2 dizisinin kaç bölüm olduğunu öğrenmek, insanların daha iyi tahminler yaparak dizileri seyretmeye başlamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, dünyanın en uzun 2 dizisinin bölüm sayısını öğrenmek, insanların televizyon dizilerini izlerken harcadıkları zamana daha yararlı bir şekilde döndürmelerine yardımcı olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)