Dünyanın en uzun 2 köprüsü nerede

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Merhaba,
Dünyanın en uzun köprüleri nerede olduğunu merak ediyorum. Özellikle, hangi ülkede bulundukları ve hangi nehirleri karşıladıkları hakkında bilgim yok. Hangi ülkelerdeki köprülerin en uzun olduğu hakkında bana yardım edebilir misiniz lütfen? Güzel bir arkadaşlık ortamında ve konu hakkında paylaşım yaparak aramızda daha fazla bilgi paylaşılabilir.

Çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Dünyanın En Uzun 2 Köprüsü Nerede?

Köprüler, insanların iletişim ve haberleşme alanlarını geliştirmek için yapılan yapılardır. Köprülerin uzunluğunda ve türünde çok değişiklikler vardır, bu nedenle köprülerin uzunluklarının ve nerede olduklarının bilinmesi önemlidir. Dünya genelinde en uzun 2 köprü hangisidir?

Dünyanın En Uzun Köprüleri: Hangileri?

Dünyanın en uzun köprülerinden bazıları şunlardır: İki köprünün de uzunluğu yaklaşık 54 kilometredir.

1. Danyang–Kunshan Grand Bridge, Çin: Bu köprü, Çin'in Jiangsu ve Zhejiang Eyaletleri arasında geçiyor ve yaklaşık 164 kilometrelik bir alanı kapsıyor.

2. Bang Na Expressway, Tayland: Bu köprü, Bangkok'taki Bang Na Expressway'in parçası olarak inşa edildi ve yaklaşık 54 kilometrelik bir mesafeyi kapsıyor.

3. Tianjin Grand Bridge, Çin: Bu köprü, Beijing-Shanghai Hızlı Tren Hattı'nın bir parçası olarak inşa edildi ve yaklaşık 113 kilometrelik bir mesafeyi kapsıyor.

4. Weinan Weihe Grand Bridge, Çin: Bu köprü, Çin'in Shaanxi Eyaleti'nde yer alıyor ve yaklaşık 79 kilometrelik bir mesafeyi kapsıyor.

Dünyanın En Uzun Köprüsü Nereye Yapılmış?

Dünyanın en uzun köprüsü, Çin'in Qinhuangdao'da inşa edilen Jiaozhou Bay Köprüsü'dür. Bu köprü, Jiaozhou Körfezi'nden geçiyor ve yaklaşık 42,5 kilometrelik bir mesafeyi kapsıyor. Köprü aynı zamanda dünyanın en uzun denizaltı köprüsüdür.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)