İngiltere de işsizlik maaşı var mı

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba, İngiltere'de işsizlik maaşı var mı? hakkında bilgi almak istiyorum. İşsizliğe karşı alınmış önlemlerden haberim yok ve bu konuda bilgi sahibi olanların yardımına ihtiyacım var. İngiltere'de işsizlik maaşı olup olmadığını, eğer varsa ne kadar olduğunu ve nasıl başvuru yapabileceğimi öğrenmek istiyorum.

İngiltere'de işsizlik maaşı alma hakkına sahip olanların hangi durumlarda destek alabileceklerini, maaşın ne kadar süreyle ödenmesini ve maaşın ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. Ayrıca, işsizlik maaşı alma kurallarının nasıl olduğunu ve başvurularda istenen belgeleri öğrenmek istiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilecek herkesin cevabını çok arzu ediyorum. Lütfen, İngiltere'de işsizlik maaşı hakkında detaylı bilgi vermeye çalışın. Teşekkürler.

• Love
Reactions: Sule

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,356
1,247
112
İngiltere'de İşsizlik Maaşı Var Mı?

İngiltere, Avrupa Birliği'ne üye bir ülke olarak, çok farklı sosyo-ekonomik haklar sağlamaktadır. İngiltere'de işsizlik maaşı da bunlardan biri. İngiltere'de işsizlik maaşının ne kadarı olduğu, ne zaman alınacağı ve alma şartları nelerdir?

İngiltere'de İşsizlik Maaşı Ne Kadardır?

İngiltere'de işsizlik maaşının ne kadarı olduğu, alınan hakların derecesine göre değişmektedir. İşsizlik maaşı, küçük bir çocuğu büyütmek için yeterli olmayabilecek kadar düşük olabilir. İşsizlik maaşı, kişinin yaşına, önceki çalışma geçmişine ve mevcut duruma göre değişmektedir. Genel olarak, İngiltere'de işsizlik maaşı, her ay yaklaşık 57.90 sterlin civarındadır.

İngiltere'de İşsizlik Maaşının Alınma Şartları Nelerdir?

İngiltere'de işsizlik maaşı almak için, kişinin öncelikle İngiltere'de yaşamak zorunda olduğu belirtilmektedir. Kişinin İngiltere'de yeterli süre yaşamış olması gerekmektedir. Ayrıca, kişinin işsizlik maaşı almak için bir işsizlik maaşı başvurusu yapması gerekmektedir. Kişinin, başvuru yapmadan önce çalışıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, başvuru yapan kişinin, güncel olarak iş aradığından ve çalışmaya hazır olduğundan emin olması gerekmektedir.

İngiltere'de İşsizlik Maaşı Ne Zaman Alınır?

İngiltere'de işsizlik maaşı, başvuru formundaki bilgilerin doğrulanmasından sonra, ödeme yapılır. Ödeme genellikle her ay yapılmaktadır. İngiltere'de işsizlik maaşı almak için, başvuru yapan kişinin öncelikle İngiltere'de yaşamış olması gerekir. Daha sonra, başvuru yapan kişinin çalışma geçmişini, mevcut durumunu ve iş arama durumunu doğrulamak için gerekli görüşmelere başlanır. Başvuru formu doldurulur ve başvurunun kabul edilmesi için gerekli adımlar atılır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)