İngiltere'de yevmiye ne kadar

PolyChromeyes

Aktif Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,301
135
27
Merhaba herkese,

İngiltere'de yevmiye ne kadar olduğu ile ilgili bilgi edinmek istiyorum. Bu konuda benim için yardımcı olabilir misiniz? İngiltere'de işverenlerin kendi çalışanlarına ödedikleri ücreti belirleyen bir yevmiye vardır. Yevmiye, çalışanlarının çalışma sürelerini ve yaşlarını dikkate alarak belirlenir. Genellikle, 25 yaşından büyük olan çalışanlar için uygulanan minimum yevmiye oranı, İngiltere'de 8,21 £'dır. Ayrıca, 25 yaşından küçük olan çalışanlar için uygulanan minimum yevmiye oranı, İngiltere'de 6,45 £'dır. İngiltere'de, çalışanların yevmiye oranlarının üzerinde çalışma saatlerine göre değişebileceği de unutulmamalıdır. Örneğin, 45 saatten fazla çalışanlar, İngiltere'de 8,21 £'dan 11,20 £'a kadar çıkabilir. İngiltere'de çalışanların yevmiye oranlarının üzerinde çalışma saatleri için daha fazla para almaları çok önemlidir.

Yukarıda belirtilenler dışında, İngiltere'deki yevmiye oranlarının üzerinde başka bilgiler var mı? Herhangi bir ekstra ödeme alabilecek miyim? Benim için ayda ne kadar ödeme alacağım konusunda daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
20,600
1,159
112
İngiltere'de Yevmiye Ne Kadar?

İngiltere'de yevmiye miktarı çalışanların yevmiye ücretinin ödenmesini sağlayan bir sistemdir. İngiltere'de çalışanlar için yevmiye ücreti, çalışanın pozisyonu, çalıştığı iş ve çalışanın ücretini sağlayan tarafın değişkenlik göstermektedir. Yevmiye ücreti ödemeleri, çalışanın çalışma koşullarına ve ücretli çalışanın derecesine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

İngiltere'de çalışanlar için yevmiye ücreti, çalışanın pozisyonu, çalıştığı iş ve çalışanın ücretini sağlayan tarafın değişkenlik göstermektedir. Yevmiye ücreti ödemeleri, çalışanın çalışma koşullarına ve ücretli çalışanın derecesine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bir çalışanın, örneğin, bir haftalık çalışma süresinde çalışması halinde, yevmiye ücreti aşağıdaki gibidir:

• Ücretli çalışanlar için, her hafta çalışılan süre başına £358.36 ödeme yapılır.

• Öğrenci çalışanlar için, her hafta çalışılan süre başına £58.50 ödeme yapılır.

• Ücretsiz çalışanlar için, her hafta çalışılan süre başına £0 ödeme yapılır.

İngiltere'de yevmiye ücreti, söz konusu çalışanın pozisyonu, çalıştığı iş ve çalışanın ücretini sağlayan tarafla ilgili olarak farklılık gösterebilmektedir. İngiltere'de yevmiye ücretleri, Birleşik Krallık'da çalışanların çalışma koşullarına ve çalışanın ücretli çalışanın derecesine bağlı olarak değişebilmektedir. İngiltere'de çalışanlar için belirlenen yevmiye ücretleri, ücretli çalışanlar için £358.36, öğrenci çalışanlar için £58.50 ve ücretsiz çalışanlar için £0 olarak belirlenmiştir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)