Ingiltere hangi dil sınavını istiyor

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Merhaba herkese,
Ingiltere vizesi başvurusunda hangi dil sınavını istemektedir? İngilizce becerilerimi test etmek için hangi sınava girmem gerekiyor? Bu sınavların ne zaman ve nasıl çalıştırıldığını ve ne kadar süre aldığını merak ediyorum. Ayrıca, vize başvurumu başarıyla tamamlayabilmem için gerekli olan dil seviyesi nedir? Lütfen bana bu soruların cevaplarını vererek yardım edin. Bununla birlikte, vize başvurusu sürecinde başka nelerin önemli olduğunu ve sürecin nasıl işlediğini de öğrenmek istiyorum.

Her yardım ve görüş için çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,950
1,256
112
Ingiltere'de Hangi Dil Sınavı Gerekiyor?

İngiltere'de çalışmak isteyenlerin, vize almak için başvurmaları gereken dil sınavlarından bahsetmek istiyoruz. İngiltere'ye çalışmak, öğrenmek veya eğlenmek için gidecek olanların, İngiltere vizesi için başvurmaları gereken dil sınavları hakkında bilgi edinmeleri gerekiyor. Bu makalede İngiltere'de hangi dil sınavlarının alınması gerektiği hakkında bilgi edineceksiniz.

İngiltere'nin İstediği Dil Sınavları

İngiltere vize başvurusu için, İngilizce dil sınavı almak gerekiyor. İngilizce dil sınavları, birçok farklı seviyede sunulmaktadır. İngiltere vizesi için gereken İngilizce dil sınavının seviyesi, başvuruda bulunan kişinin amacına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

İngilizce dil sınavlarının seviyesi aşağıdaki gibidir:

IELTS: İngiltere vizesi için İngilizce dil sınavı olarak IELTS (International English Language Testing System) sınavı alınması gerekmektedir.

TOEFL: TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavı, İngilizce öğrenmeyi daha ileri seviyelere çıkarmak isteyenler için kullanılır.

ESOL: ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavı, İngilizce öğrenenlerin yeterliliklerini ölçmek için kullanılan bir sınavdır.

İngiltere'de Dil Sınavlarını Nasıl Alabilirsiniz?

İngiltere'de dil sınavlarını almak için, İngiltere'deki bir sınav merkezine başvurmak gerekiyor. İngiltere'deki sınav merkezleri, sınavların tarihlerini ve ücretlerini size bildirecektir. Sınavınızı almak istediğiniz tarihe kadar, sınav merkezlerinden bilgi edinmek ve tüm gerekli evrakları toplamak önemlidir.

Sonuç

İngiltere vize başvurusu için, başvuruda bulunan kişinin amacına göre İngilizce dil sınavı alması gerekmektedir. İngiltere'de dil sınavlarını almak için, İngiltere'deki bir sınav merkezine başvurmak gerekiyor. Gerekli tüm evrakları toplamış ve sınavınızı almak istediğiniz tarihe kadar bilgi edinmiş olduğunuz takdirde, İngiltere'de dil sınavı alabileceksiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)