İngiltere hangi seviyede dil istiyor

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Merhaba herkese,

İngiltere'de dil öğrenmek istiyorum ama hangi seviyede olması gerektiğinden emin değilim. İngilizcemi geliştirmek istiyorum ama İngiltere'de hangi seviyede olması gerekiyor? İngilizcem seviyesini artırmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Umarım birçok kişi bu konuda yardım edebilir. İngilizcem için en iyi kaynakları nereden bulacağımı ve hangi seviyede olması gerektiğini öğrenmek için ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. İngilizcem hem konuşmada hem de yazmada geliştirmek istiyorum. Herkese çok teşekkürler.

• Like
Reactions: KumYolcusu

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,052
1,247
112
İngiltere'de Dil İsteyen Seviyeler

İngiltere, dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir ve ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok zengin bir ülkedir. İngiltere, kaliteli eğitim ve öğrenme fırsatları sunmaktadır. İngilizce dilini öğrenmek isteyenlerin, İngiltere'de çok sayıda eğitim ve dil kursu mevcuttur. İngiltere'de İngilizce dilini öğrenmek isteyenler, İngiltere dil seviyesi testlerinden geçmelidir. İngiltere dil seviyesi testleri, İngilizce dilinin farklı seviyelerini ölçmek için tasarlanmıştır.

İngiltere'de Dil İsteyen Seviyelerin Açıklaması

İngiltere'de dil seviyesi testleri, İngilizce dilinin farklı seviyelerini ölçmek için tasarlanmıştır. Testler, konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi temel İngilizce dil becerilerinin ölçülmesini sağlamakta ve İngilizce dilinin hangi seviyede istendiğini belirlemektedir. Testler, dört seviyede değerlendirilmektedir: A1, A2, B1 ve B2.

A1 Seviyesi

A1 seviyesinde, İngilizce dilinin temel seviyesini ölçmek için tasarlanmıştır. Bu seviyede, öğrenciler, İngilizce dilinin temel kavramlarını, temel konuşma ifadelerini ve temel alıştırmaları öğreneceklerdir. Bu seviyede öğrenciler, İngilizce dilini konuşmak için temel konuşma becerilerini geliştireceklerdir.

A2 Seviyesi

A2 seviyesinde, öğrenciler, İngilizce dilinin daha karmaşık ve daha gelişmiş kavramlarını öğrenecekler ve konuşma becerilerini geliştireceklerdir. Bu seviyede, öğrenciler, daha karmaşık konuşma ifadelerini ve daha karmaşık alıştırmaları öğreneceklerdir.

B1 Seviyesi

B1 seviyesinde, öğrenciler, İngilizce dilinin temel ve gelişmiş konularını öğrenecekler ve konuşma becerilerini geliştireceklerdir. Bu seviyede, öğrenciler, karmaşık konuşma ifadelerini ve karmaşık alıştırmaları öğreneceklerdir.

B2 Seviyesi

B2 seviyesinde, öğrenciler, İngilizce dilinin daha karmaşık ve daha gelişmiş konularını öğrenecekler ve konuşma becerilerini geliştireceklerdir. Bu seviyede, öğrenciler, daha karmaşık konuşma ifadelerini ve daha karmaşık alıştırmaları öğreneceklerdir. B2 seviyesi, İngiltere'de en yüksek seviye olarak kabul edilmektedir.

Sonuç

İngiltere, İngilizce dilini öğrenmek isteyenler için çok sayıda eğitim ve dil kursu sunmaktadır. İngiltere dil seviyesi testleri, İngilizce dilinin farklı seviyelerini ölçmek için tasarlanmıştır. Testler, A1, A2, B1 ve B2 seviyesinde değerlendirilmektedir. B2 seviyesi, İngiltere'de en yüksek seviye olarak kabul edilmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)