İngiltere oturma izni kaç yıl

Bazooka

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,450
144
62
Merhaba,

İngiltere'de oturma izni almayı düşünüyorum ancak ne kadar süreyle izin alabileceğimi tam olarak bilmiyorum. İngiltere'de oturma izni kaç yıl sürer? İngiltere'de oturma izni almak için ne gibi şartların karşılanması gerektiğini ve ne gibi hakların elde edileceğini öğrenmek istiyorum. Lütfen bu konuda beni aydınlatan herhangi bir bilgi veya tavsiye verir misiniz?

Çok teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
İngiltere Oturma İzni Kaç Yıl?

Günümüzde, İngiltere oturma izni konusunda büyük bir artış yaşandı. İngiltere, tüm dünyadan göçmenleri kabul ediyor ve onlara oturma izni veriyor. Ancak, bu izin ne kadar süreyle veriliyor?

İngiltere oturma izni geçerlilik süresi, vatandaşlığa başvurma durumuna bağlı olarak değişmektedir. İngiltere’ye uzun süreli kalma için, çoğu durumda, oturma izni en az 5 yıl süreyle verilmektedir. Eğer İngiltere vatandaşlığı için başvurursanız, oturma izniniz 10 yıl süreyle verilir.

Oturma İzni Başvurma Süreci

İngiltere oturma izni için başvurmak, gerçekten basit bir süreçtir. Öncelikle, başvuracak kişinin İngiltere'ye gitmek amacıyla geçerli bir vizeye sahip olması gerekir. Bu, İngiltere’ye vize almak için en önemli koşuldur.

Başvuru yapıldıktan sonra, Home Office tarafından bir süre incelemeye alınır. Eğer başvuru, tüm kriterleri karşılamışsa, başvuru sahipleri oturma izni kartını veya sertifikasını alabilecektir.

Oturma İzni İçin Gerekli Belgeler

İngiltere oturma izni için, başvuru sahiplerinin belgelere ihtiyacı vardır. Bu belgeler arasında; pasaport, önceki vize belgeleri, iş veya eğitim göstergesi, ekonomik durum göstergesi ve kimlik belgeleri bulunmaktadır.

Sonuç

İngiltere oturma izni süresi, vatandaşlık başvurusu durumuna bağlı olarak değişmektedir. Oturma izni için başvurmak için, geçerli bir vizeye sahip olmak gerekir ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak sunulması gereklidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)