İngiltere'de en çok türk hangi şehirde

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba, İngiltere'de en çok türk hangi şehirde yaşıyor? Bu soruyu araştırmak için bu forum sitesine başvuruyorum. İngiltere'de türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirleri öğrenmek istiyorum. Türklerin İngiltere'deki dağılımını öğrenmek için hangi kaynaklara başvurmalıyım? İngiltere'de türklerin özellikle yoğun olarak yaşadığı bölgeler hakkında bilgiyi nereden edinebilirim? Bu konuda tecrübeli ve bilgili forum kullanıcılarından yardım istiyorum. Lütfen önerilerinizi ve kaynaklarınızı paylaşınız. İngiltere'de türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirleri öğrenmek için yönelebileceğim en doğru yerleri bana söyleyiniz. Teşekkürler.

• Sad
Reactions: Yasmin

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,300
1,159
112
İngiltere'de En Çok Türk Hangi Şehirde?

İngiltere, çok kültürlü bir ülkedir ve ülkenin pek çok şehri Türkler tarafından hakimdir. İngiltere'deki Türk vatandaşlarının en çok yaşadıkları şehir hangisi? Bu sorunun cevabını ararken, Türklerin İngiltere'de çoğunlukla nerede yaşadıklarına ve hangi şehirde en çok Türk'ün yaşadığına dair istatistikleri inceleyeceğiz.

Türklerin İngiltere'de Yaşadıkları Şehirler

Birleşik Krallık Hükümeti tarafından yayımlanan verilere göre, İngiltere'deki Türklerin en çok yaşadıkları şehirler arasında İngiltere'nin en önemli şehirlerinden biri olan Londra bulunmaktadır. Londra'nın Türklerin yaşadığı diğer büyük şehirler arasında Birmingham, Manchester, Leeds ve Liverpool bulunmaktadır.

En Çok Türk'ün Yaşadığı Şehir Hangisi?

Birleşik Krallık Hükümeti'nin verilerine göre, İngiltere'deki Türklerin en fazla yaşadığı şehir Londra'dır. Londra'da 2017 yılında yaklaşık 668.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Bu rakam, İngiltere'de birinci sırada yer almaktadır. Londra'nın ardından İngiltere'de en çok Türk'ün yaşadığı şehirler sırasıyla Birmingham (104.000), Manchester (70.000), Leicester (37.000) ve Leeds (36.000) dir.

Sonuç

İngiltere'deki en çok Türk'ün yaşadığı şehir Londra'dır. 2017 yılında Londra'da yaklaşık 668.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Diğer büyük şehirler arasında Türklerin en çok yaşadıkları şehirler sırasıyla Birmingham, Manchester, Leicester ve Leeds'dir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)