İngiltere'de hafta hangi günle başlar

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba,

Ben İngiltere'de haftanın hangi günle başladığını öğrenmek istiyorum. İngiltere'de haftanın hangi günle başladığı konusunda bilgili olan herkesin lütfen yardımına ihtiyacım var. Lütfen İngiltere ile ilgili hafta günleri hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Uzun zamandır İngiltere hakkında çok şey öğrenmeye çalışıyorum ve hafta günlerinin ne zaman başladığını öğrenmek istiyorum. İngiltere'de hafta günlerinin ne zaman başladığını öğrenmek için ne gibi kaynaklara bakmam gerektiğini veya kimden yardım alabileceğimi merak ediyorum.

İngiltere'de hafta günleri hakkında bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var. Ayrıca, İngiliz kültürü hakkında öğrenmek istediğim diğer bilgiler için de yardım almak istiyorum.

Çok teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
İngiltere'de Hafta Hangi Günle Başlar?

İngiltere'de hafta, Perşembe günüyle başlar. İngiltere, Avrupa Birliği'nin en önemli ülkelerinden biridir ve haftanın başlangıç günü orada Perşembe olarak kabul edilir. Ancak, İngiltere'de hafta başlangıcının Perşembe olmasının nedeni kesin olarak bilinmemektedir.

Haftanın Perşembeyle Başlamasının Nedeni

İngiltere'de haftanın Perşembeyle başlamasının nedeni, haftanın üç günlük bir bölümünün olduğu ve bu günlerin Cuma, Cumartesi ve Pazar olduğu kabul edilmektedir. Bu üç gün, Katolik Kilisesi'nin haftalık ibadetleri için ayırdığı günlerdi. Pazar, Katolik Kilisesi'nin haftalık ibadetlerinin başlangıç günü olarak kabul edilmektedir. İngiltere'de, Perşembe günü haftanın başlangıç günü olarak kabul edilmiş olmalı, çünkü haftanın diğer günleri bu üç günlük bölümünün içindedir.

Haftanın Perşembeyle Başlamasının Diğer Nedenleri

Haftanın Perşembeyle başlamasının diğer nedenleri de mevcuttur. Örneğin, eski İngiliz düzeninde, haftanın başlangıç günü Perşembe olarak kabul edilmiş olabilir. Ayrıca, Perşembe günü haftanın başlangıç günü olarak kabul edilmesinin nedeni, İngiliz düzeninin yüzyıllardır değişmediği ve korunduğu anlamına da gelebilir.

Sonuç

Sonuç olarak, İngiltere'de hafta Perşembe günüyle başlar. Bunun nedeni, haftanın üç günlük bölümünün Cuma, Cumartesi ve Pazar olarak kabul edilmesi ve bu günlerin Katolik Kilisesi'nin haftalık ibadetleri için ayırdığı günler olduğu kabul edilmektedir. Ayrıca, İngiliz düzeninin yüzyıllardır değişmediği ve korunduğu da bu durumun nedeni olarak kabul edilebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)