Ingiltere'ye iltica etmek nasıl yapılır

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba herkese,

Ingiltere'ye iltica etmek istiyorum ancak bu konuda tüm adımlarını bilmiyorum. İngiltere vizesi, iltica veya oturum izni başvurusu ve diğer iltica yasaları hakkında bilgi almak istiyorum. İngiltere'deki iltica yasalarını veya bir iltica başvurusu yapma prosedürünü bilen var mı? Ne zaman ve nasıl başvuruda bulunmam gerektiğini, herhangi bir ücret ödememe gerekecek mi? İngiltere'de iltica ederken bir avukatım olmalı mı? Başvurumun kabul edilebilmesi için ne tür belgeler gereklidir? İngiltere'de kalma sürem ne kadar sürer? İngiltere hayatı hakkında genel bilgileri hakkında bilgi almak istiyorum. Herhangi bir yardım için çok minnettar olacağım. Teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,493
1,159
112
1. İltica Prosedürü ve Türleri

İltica etmek, bir ülkede sığınma hakkı talep eden bir kişinin, başka bir ülkeye anında güvenli bir ortama taşınmasıdır. İltica etmek için, ilgili ülkenin iltica yönetmeliğine uygun olarak, İngiltere'ye iltica talebinde bulunulması gerekir. İngiltere'de iki temel iltica süreci bulunmaktadır: Visa ile gelmek veya ülkeye giriş yapmak için iltica başvurusu. Visa ile gelmek için, İngiltere'deki iltica başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, İngiltere vizesi başvurusu sunmak zorundadır. Ülkeye giriş yapmak için iltica başvurusu, ülkeye giriş yapmak isteyen kişinin, İngiltere'de yaşamaya hakkı olmadığının kanıtını sunmasını gerektirir.

2. İltica Başvurusu ve Gerekli Belgeler

İltica başvurusu, iltica şartlarının karşılanmasının yanı sıra, başvuru sahibinin İngiltere'de yaşamaya hakkı olmadığını kanıtlaması gerektiği anlamına gelir. İltica başvurusu, başvuru sahibinin, İngiltere'de yaşamaya kararlı olduğunu ve İngiltere'de yaşamaya hakkı olmadığını kanıtlamasını gerektirir. İltica başvurusunda, İngiltere vatandaşı olmayan kişilerin, nüfus cüzdanları, pasaportlar, ikametgah belgeleri, arama çalışmaları, iş arama sonuçları veya eğitim sonuçları gibi belgeler sunmaları gerekebilir. Ayrıca, iltica başvurusunda, başvuru sahibinin sağlık durumu, sosyal durumu, ekonomik durumu gibi konular da değerlendirilebilir.

3. İltica Başvurusu İçin Gerekli Süreçler

İltica başvurusu, iltica şartlarının karşılanmasının yanı sıra, başvuru sahibinin İngiltere'de yaşamaya hakkı olmadığını kanıtlaması gerektiği anlamına gelir. İltica başvurusunda, İngiltere vatandaşı olmayan kişilerin, nüfus cüzdanları, pasaportlar, ikametgah belgeleri, arama çalışmaları, iş arama sonuçları veya eğitim sonuçları gibi belgeler sunmaları gerekebilir. İltica başvurusu için, İngiltere'deki iltica talebinde bulunan kişinin, iltica başvurusu için gerekli olan tüm belgeleri sunması ve iltica başvurusu için gerekli olan diğer evrakları düzenlemesi gerekebilir. İltica başvurusu için, gerekli olan tüm evrakların toplanması için gerekli olan süre, başvuru sahibinin durumuna göre değişebilir. İltica başvurusunda, başvuru sahibinin, İngiltere'de yaşamaya hakkı olmadığını kanıtlamak için gerekli olan tüm evrakları sunması ve iltica başvurusu için gerekli olan diğer evrakları düzenlemesi gerekebilir.

4. İltica Başvurusu Sonuçlanması

İltica başvurusu, İngiltere'deki iltica talebinde bulunan kişinin, iltica başvurusu için gerekli olan belgeleri, evrakları ve diğer gerekli bilgileri sunması ve iltica başvurusu için gerekli olan diğer evrakları düzenlemesi sonucunda sonuçlanır. İltica başvurusu, başvuru sahibinin durumuna ve sunulan bilgilere göre değerlendirildiği için, iltica başvurusunun sonuçlanması için gereken süre değişebilir. İltica başvurusu sonuçlandıktan sonra, başvuru sahibinin iltica başvurusunu kabul edip etmediği hakkında bilgi alınabilir. İltica başvurusu kabul edildiyse, iltica başvurusunda bulunan kişi, İngiltere'de kalmaya hakkı kazanır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)