IP kebabı nasıl yapılır

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba, IP kebabı nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyorum. İstanbul'daki meşhur IP kebabını evimde denemek istiyorum ama tarifini bulamıyorum. Birçok tarifi aradım ama neredeyse hiçbirinde aynı lezzeti bulamadım. Lütfen, IP kebabı nasıl yapılır? sorusuna doğru cevabı verebilenlerden yardım istiyorum. Tariflerinizi ve malzemelerin miktarını özellikle belirtmenizi rica ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,835
1,256
112
IP Kebabı Nasıl Yapılır?

IP kebabı, tavuk, domates ve yoğurtlu bir tortiladan oluşan eşsiz bir kızartma yemektir. Çok kolay ve çok hızlı hazırlanır. Ayrıca, IP Kebabı, hazırlanması kolay ve evde mevcut olan malzemelerden oluşan lezzetli bir yemektir.

IP Kebabı Malzemeleri Nelerdir?

IP Kebabı için gerekli olan malzemeler şunlardır:

- 2 adet tavuk göğsü
- 1 çay bardağı yoğurt
- 1 çay fincanı tuz
- 1 çay bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
- 1 çay bardağı mayonez
- 1 adet domates
- 1 adet tortilla

IP Kebabının Hazırlanışı Nasıldır?

IP Kebabının hazırlanışı oldukça basittir. İlk olarak, tavuk göğsünü küp şeklinde doğrayın. Daha sonra, bir tavaya tavuk göğsünü ekleyin ve tuz ilave edin. Karıştırarak pişirin.

Bir kaseye yoğurt, mayonez, kaşar peyniri ve tuz ekleyin ve çırpıcıya yardımıyla karıştırın.

Bir tavaya biraz yağ ekleyin ve ısıtın. Tortillayı ısıtın ve tortillanın üzerine tavuk göğsü ve domates ekleyin.

Yoğurt karışımını tortillanın üzerine dökün ve tortillayı katlayın.

Bir tavaya yağ ekleyin ve ısıtın. IP Kebabınızı kızartın.

IP Kebabınız hazırdır.