Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz

GokKalemi

Yeni Üye
BaY
4 Nis 2023
1,281
112
0
Merhaba herkese,

Kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım diye düşünürken bu konu hakkında fikir almak istedim. Çalıştığım iş alanımda profesyonel olarak ilerlemek ve kendimi geliştirmek istiyorum. İnsanların kendilerini geliştirmek için neler yaptıklarını veya deneyimlerinden paylaşabilecekleri herhangi bir ipucu ya da tavsiye var mı? Teşekkürler.

Kendimi geliştirmek için günlük rutinlerimin olmasını sağlamaya çalışıyorum. Özellikle kendimi çalışma alanımda geliştirmek istediğimde, yeteneklerimin gelişmesine yardımcı olacak konularla ilgili kitaplar, kurslar veya diğer kaynaklar okuyorum. Aynı zamanda, uzmanların fikirlerine ve önerilerine açık olmaya çalışıyorum. Her gün, öğrendiğim şeyleri kullanabileceğim ve pratikte uygulayabileceğim fırsatlar arıyorum. Bu, mesleki faaliyetlerimi ve deneyimlerimi geliştirmek için harika bir yoldur. Ayrıca, sürekli olarak kendimi motive etmeye çalışıyorum. Yeni şeyler öğrenmek ve farklı çalışma alanlarında deneyim kazanmak için geziler, konferanslar, seminarlar veya diğer etkinliklere katılıyorum.

Böylece kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Sizin deneyimleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok değerli olacak.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Okuma ve Çalışma

Okuma ve çalışma insanın kendini geliştirmesinin en önemli araçlarından biridir. Okuma, insanların bilgilerini arttırmalarını ve konusunda uzmanlaşmalarını sağlar. Çalışma ise, bu bilgileri uygulamak ve yararlı sonuçlar elde etmek için çaba harcamanın bir anlamıdır. Bir kişinin kendini geliştirmek için yapabileceği en iyi şey, her gün kendini geliştirmek için çaba harcamak ve en az bir saatini okumaya ve çalışmaya ayırmaktır.

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim, insanın düşünme ve yaşama biçimlerini değiştirmek için yaptıklarının bir araya getirilmesidir. Kişisel gelişim, kişinin özgüvenini arttırmak, hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırmak ve kişisel yeteneklerini geliştirmek için önemlidir. Kişisel gelişim için kendinize sorular sormanın, değerlendirmeler yapmanın ve önceliklerinizi belirlemenin çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

Sosyal İletişim

Sosyal iletişim, kişisel gelişimde önemli bir rol oynar. Sosyal iletişim, kişinin insanlarla nasıl iletişim kuracağını öğrenmesini sağlar. Sosyal iletişim, insanların başkalarıyla etkileşimi daha kolay hale getirmesi, insanların birbirlerini tanıması ve aralarındaki bağı güçlendirmesi açısından çok önemlidir. Sosyal iletişim, insanların kendilerini ifade etme, kendilerini geliştirme ve başkalarıyla etkileşim içerisinde olma becerilerini geliştirmelerini sağlar.

Doğru Beslenme ve Egzersiz

Doğru beslenme ve egzersiz, kişisel gelişim için önemli bir parçadır. Günlük alınan besinler, kişinin daha sağlıklı ve daha mutlu olmasını sağlar. Sağlıklı beslenme, kendinizi daha iyi hissetmenizi ve daha iyi düşünmenizi sağlar. Aynı zamanda, egzersiz yapmak, kişisel gelişimde önemlidir. Egzersiz, bedeninizi daha sağlıklı ve güçlü hale getirirken, zihinsel ve ruhsal sağlığınızı da arttırır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)