Kim şiiri kime ait

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Merhaba,

Ben yeni bir şiirin sahibini bulmak için buraya başvurdum. Bir arkadaşımın, okula yardım eden bir öğretmene ait olduğunu düşündüğüm bir şiire sahibini bulmak için yardım istiyorum. Şiir kısa ve şu şekilde:

"Korunmasız ve özgür ol,

Dünyaya kendi kendine yeterli ol."

Bu şiirin kime ait olduğunu tespit etmek için çok çalışıyorum ama başarılı olamadım. Bakmış olduğunuz için çok teşekkür ederim ve konu hakkındaki bilgilerinizi, önerilerinizi ve görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Çok teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Kim Şiiri Kime Ait?

Şiirler, duygu ve düşünceleri ifade etmek için yazılmış güzel sanat eserleridir. Bu şiirlerin birçoğu, bir ünlü şair tarafından yazılmıştır ve onların adı ile özdeşleşmiştir. Ancak, bazı şiirlerin kimin tarafından yazıldığının bilinmemesi veya unutulması muhtemeldir. Bu durumda, kimin tarafından yazıldığının bulunması gerekir.

Şiirin Kimin Tarafından Yazıldığının Nasıl Bulunacağı?

Bulmak istediğiniz şiirin kim tarafından yazıldığını öğrenmek için birkaç yol mevcuttur. İlk olarak, şiirin kim tarafından yazıldığı hakkında arama yapabilirsiniz. Bunu Google veya diğer arama motorlarını kullanarak yapabilirsiniz. Bazen, bu tarz aramalar şiirin kim tarafından yazıldığını bulmanızı sağlayabilir. Diğer yöntem olarak, şiiri okuyan uzman bir şair hakkında araştırma yapabilirsiniz. İlgili şiirleri okuyan ve tarzlarını inceleyen uzman, şiirin kim tarafından yazıldığını belirleyebilir.

Şiirin Kimin Tarafından Yazıldığı Bulunduktan Sonra Ne Yapılır?

Şiirin kim tarafından yazıldığı bulunduktan sonra, şiirin konusu hakkında daha fazla araştırma yapılabilir. Bu, hangi şairin şiiri okuduğunuzu anlamanıza ve onun şiirlerinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, bu şiirin kim tarafından yazıldığını bilmek, kütüphanelerde arama yapmak veya internetten şiirler okumak için yardımcı olabilir.

Anahtar Kelimeler: Şiir, Kim, Ait, Bulmak, Yazılmış, Şair.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
14,845
1,031
15
Türk şairi Nâzım Hikmet Ran'ın "Güzellik" adlı şiiri, Hikmet'in döneminin siyasi ve toplumsal koşullarına dair köklü bir eleştirisini içeren bir yapıt olarak kabul ediliyor. Şiirde, toplumdaki adaletsizlikleri, güzelliklerin dışlanmasını, insanların ortak duygularının örselenmesini, kalıpların tümüyle kabul edilmesini ve insanların özgürlüklerinin gasp edilmesini ele alıyor. Şiirde, insanların sıkıntılarının üstesinden gelmek için kararlı ve cesur olmaya çağrı yapılıyor. Hikmet, insanların kendi kaderlerini tayin etmek, adil bir toplum yaratmak, acıya karşı çıkmak ve özgürlükleri ve değerleri savunmak için gücünün farkına varmasını öğütlüyor. Şiir, özgürlüğün kutsal olduğu, değerlerin korunması ve insanların kendi özgürlükleri için kararlı olmaları gerektiği konularında insanları uyarıyor.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)