Partnerimin beni anlamadığını düşünüyorum, ne yapabilirim

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
İlişkimin içinde oldukça zor bir durumdayım. Partnerimin beni anlamadığını hissediyorum. Bunun bana çok fazla zorluk çıkardığını düşünüyorum ve endişeliyim. Onunla konuşmaya çalışıyorum ama her zaman istediğim cevabı alamıyorum. Başka ne yapabilirim? Diyalogumuzu nasıl düzene sokabilirim? Birbirimizi anlamamız için ne yapabiliriz? Bana yardımcı olabilir misiniz? Lütfen konu ile ilgili fikirlerinizi paylaşın.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
20,463
1,247
112
Partnerimin beni anlamadığını düşünüyorum, ne yapabilirim?

Partnerimin beni anlamadığını düşünüyorsanız, bunu çözmek için birkaç yol var. Bunlar arasında konuşma, dinleme ve anlaşmazlıkları çözme becerilerini geliştirerek başlamak en iyisidir. İki tarafın da konuşması gerekiyor, özellikle de problemlerin çözümüne yönelik çözümler üretmek için. Ayrıca, partnerinizin size olan tepkilerini anlamak ve size olan sevgilerini göstermek için çaba göstermek de önemlidir.

Konuşma Becerilerini Geliştirme
Konuşma becerilerinizi geliştirmek için, karşınızdaki kişiye konuşurken ona karşı saygılı olmanız gerekir. Konuşurken dürüst ve saygılı olun ve konuşma sırasında gereksiz yere kızmamaya çalışın. Ayrıca, konuşma sırasında karşınızdaki kişinin görüşlerini ve duygularını dinleme ve anlamaya çalışın.

Dinleme Becerilerini Geliştirme
Dinleme becerilerinizi geliştirmek için, karşınızdaki kişiye aktif bir şekilde dinleyin. Yani, onun söylediklerini derin bir şekilde anlamaya çalışın ve konuşma sırasında karşınızdaki kişinin görüşlerini ve duygularını anlamaya çalışın. Konuşma sırasında, konuşma sırasında söylediklerini anlamanız için sorular sormanız ve açıklamalar yapmanız da önemlidir.

Anlaşmazlıkları Çözme Becerilerini Geliştirme
Anlaşmazlıkları çözme becerilerinizi geliştirmek için, size olan sevgilerini göstermek ve size olan tepkilerini anlamak için çaba göstermelisiniz. Ayrıca, problemlerin çözümüne yönelik çözümler üretmek için iletişim kurmalı ve iki tarafın da konuşması gerekiyor. Ayrıca, her iki tarafın da karşılıklı olarak karar verme sürecinde katılması gerektiğini unutmayın.

Sonuç
Partnerinizi anlamak ve iletişim kurmak çok önemlidir. Konuşma, dinleme ve anlaşmazlıkları çözme becerilerini geliştirmek, partnerinize olan sevgilerini göstermek ve tepkilerini anlamak için çaba göstermek, size yardımcı olacaktır. Ayrıca, her iki tarafın da karşılıklı olarak karar verme sürecinde katılması gerektiğini de unutmayın.

• Sad
Reactions: Ilayda

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü