Sovyetler Birliğinde hangi ülkeler var

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba arkadaşlar,

Sovyetler Birliği hakkında bilgi almak istiyorum. Sovyetler Birliğinde hangi ülkeler vardı? Konuyu arkadaşlarımla konuşup araştırdım ama cevapların farklı olduğunu gördüm. Öyle ki, ülkelerin sayısı ve hangi ülkelerin orada olduğu hakkında kesin bir cevap alamadım.

Soruma cevap verebilir misiniz lütfen? Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyorum. Lütfen size bildiğiniz kadarıyla cevap verin.

Çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,927
1,159
112
Sovyetler Birliğinde Hangi Ülkeler Var?

Sovyetler Birliği, 1922'de başlayan ve 1991'de sona eren bir siyasi ve ekonomik birlikti. Birlik, Rusya Federasyonu'nun yanı sıra 14 farklı ülkeyi içeriyordu. Sovyetler Birliği'ndeki ülkeler arasında Rusya, Ukrayna, Belarus, Azerbaycan, Kırgızistan, Ermenistan, Kazakistan, Tacikistan, Türkmenistan, Moldova, Litvanya, Letonya, Estonya ve Gürcistan yer alıyordu.

Sovyetler Birliği üyeleri arasında birçok farklı etnik köken ve dini mezhepleri vardı. Ülkelerin her biri kendine özgü kültürel özelliklere sahipti. Örneğin, Azerbaycan'da Azerice, Kırgızstan'da Kirgizce, Rusya Federasyonu'nda Rusça ve Ukrayna'da Ukraynaca konuşuluyordu.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)