Tüp bebek neden tutmaz ?

Ipek

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
70
0
0
Tüp bebek, çiftlerin kısırlık problemlerini çözmek için kullandıkları bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemin başarı oranı %40 ile %60 arasındadır. Tüp bebek başarısızlık nedenleri arasında yumurta kalitesi, embriyo kalitesi ve emzirme kapasitesi gibi faktörler yer almaktadır. Bazı kadınlar, tüp bebek tedavisi almalarına rağmen hamile kalamadıklarını veya hamile kaldıklarında düşükler yaşadıklarını ifade etmektedir. Bununla birlikte, tüp bebek tedavisi almış çiftler, genellikle çok umutlu ve pozitif düşünürler.
 

Gulizar

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
6
0
0
Tüp Bebek Nedir?

Tüp bebek tedavisi, çoğunlukla üreme hormonları kullanılarak kadınların yumurtalarının laboratuvarda döllenmesi ve embriyonların uterus içine transferi ile ilgili bir tedavi olarak tanımlanır. Bu tedavi, üreme sistemi ile ilgili çeşitli problemleri çözmek için kullanılan bir tedavidir.

Tüp Bebek Neden Tutmaz?

Tüp bebek tedavisi, üreme sistemi ile ilgili problemleri çözmek için kullanılan bir tedavidir ancak her seferinde başarılı olması garanti edilemez. Tüp bebek tedavisinin başarısız olmasının birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında;

1. Yumurtaların ve spermlerin kalitesinin düşük olması

2. Embriyon transferinin yanlış zamanda veya yanlış şekilde yapılması

3. Embriyonların uterus içine doğru transfer edilmemesi

4. Embriyonların uterus içine transfer edildikten sonra üreme hormonlarının aşırı kullanılması

5. Embriyonların uterus içine transfer edildikten sonra uterusun düzgün şekilde tutunmaması

6. Embriyonların uterus içinde tutunamaması

7. Embriyonun zarar görmüş olması

8. Embriyonun uterus içinde çok uzun süre kalması

9. Embriyonun uterus içinde tutunamadan ölmesi

10. Embriyonun uterus içinde tutunamadan çok erken döllenmesi

Tüp bebek tedavisinin başarısız olmasının diğer nedenleri arasında; kadının yaşı, üreme sistemi ile ilgili hastalıkları, üreme hormonlarının kullanımı, embriyonların laboratuvarda üretilmesi ve embriyonların transferi sırasında meydana gelen hatalar da olabilir.
 

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü