uzun süre cinsellik yaşamayan kadın

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba, uzun süre cinsellik yaşamadan kadın olarak çok kötü hissediyorum. Bunun sebebi hakkında fikir sahibi olmak istiyorum. Daha önce hiç cinsel açlığım olmamıştı ancak şimdi hissettiğim çok büyük bir boşluk ve bu durumdan nasıl çıkacağımı bilmiyorum. Lütfen, bu konuda deneyimli olanlar ya da benim gibi durumda olanların yardımını bekliyorum. Ne yapmam gerektiği konusunda bana her türlü destek ve tavsiye vermenizi rica ediyorum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,645
1,314
112
Uzun Süre Cinsellik Yaşamayan Kadın Hakkında Kapsamlı Makale

Cinsel yaşam, birçok kişi için hayatın bir parçasıdır ve özellikle bazı insanlar için çok önemlidir. Ancak, bir kadının uzun süre cinsel yaşam yaşamaması durumu, kadının cinsel sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu makalenin amacı, uzun süre cinsellik yaşamayan kadınlar hakkında kapsamlı bir şekilde bilgi vermektir.

Neden Kadınlar Uzun Süre Cinsellik Yaşamıyor?

Bir kadının uzun süre cinsellik yaşamamasının birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında, kadının partneri ile cinsel ilişkiye girmek istememesi, kadının cinsel istekleri olmadan yaşama alışkanlığı, cinsel ilişkiyi yaşamaktan çekinmesi veya kadının cinsel ilişkiyi yaşamak için gerekli güveni olmaması bulunmaktadır.

Uzun Süre Cinsellik Yaşamayan Kadının Cinsel Sağlığı Üzerine Etkileri

Uzun süre cinsellik yaşamayan kadınlar, cinsel sağlıklarını etkileyebilen birçok fiziksel ve ruhsal sağlık sorununa sahip olabilirler. Bu sorunlar arasında, depresyon, stres, ürperti, cinsel birleşmeyi yaşamaktan kaçınma, cinsel ilişkiyi yaşamaktan kaçınma, cinsel ilişkiyi yaşamaktan korkma gibi durumlar bulunmaktadır. Ayrıca, hormonal dengesizlikler, cinsel isteksizlik, cinsel güdülerin yokluğu ve cinsel ilişkiyi yaşamaktan kaynaklanan fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar da bu konuda etkili olabilir.

Uzun Süre Cinsellik Yaşamayan Kadınlara Yardımcı Olmak

Uzun süre cinsellik yaşamayan kadınlara yardımcı olmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında, cinsel sağlık uzmanlarına danışmak, cinsel yaşama başlamak veya cinsel yaşamını devam ettirmek için gerekli güveni ve desteği sağlamak, cinsel ilişkiyi yaşama konusunda duygusal destek almak veya cinsel sağlıkla ilgili konularda eğitim almak bulunmaktadır.

Sonuç

Uzun süre cinsellik yaşamayan kadınlar, cinsel sağlıklarını olumsuz etkileyebilen birçok fiziksel ve ruhsal sağlık sorununa sahip olabilirler. Bu nedenle, bu duruma sahip olan kadınlara, cinsel yaşamlarını devam ettirmeleri için gerekli desteği ve güveni sağlamak önemlidir. Ayrıca, kadınların cinsel sağlıkları için gerekli eğitimler almaları ve cinsel sağlık uzmanlarına danışmaları önerilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)