Van çorti Taplaması nasıl yapılır

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Merhaba, Van çorti taplaması nasıl yapılır? hakkında bilgi almak istiyorum. Van çorti taplamasının tarifini öğrenmek istiyorum. Umarım bu konu hakkında yardımcı olabilecek kullanıcılar vardır. Van çorti taplaması ile ilgili tarifleri öğrenmek için özellikle titizlikle çalışıyorum. Çeşitli internet kaynakları taradım fakat tarifin tam olarak ne olduğu hakkında bir fikir sahibi olmak için yardıma ihtiyacım var. Van çorti taplamasının evde nasıl yapılacağı konusunda herhangi bir bilginiz var mı? Ne tarifleri takip etmeliyim ve gerekli malzemeler nelerdir? Ne yapmam gerekiyor? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Van çorti Taplaması Nasıl Yapılır?

Van çorti taplaması, Van'da yerel olarak üretilen, lezzetli, kolay ve ucuz yemeklerden biridir. Van çorti taplaması, Van'da üretilen çorti (yerel ekmek) ile hazırlanır. Çorti taplaması, Van'da çok yaygın olarak servis edilen çok çeşitli yemeklerden biri olup, herkes tarafından sevilen bir yemektir. Van çorti taplaması, lezzetli, sıcak ve hafif bir yemek olduğu için, açlığınızı gidermek için ideal bir yemektir. Bu makalede, Van çorti taplamasının nasıl yapıldığını açıklayacağız.

Malzemeler

Van çorti taplamasının malzemeleri şunlardır:

- 250 gram kıyma
- 1 adet orta boy soğan
- 3 diş sarımsak
- 2 çay kaşığı karabiber
- 2 çay kaşığı pul biber
- 2 çay kaşığı tuz
- 2 çay kaşığı kırmızı toz biber
- 2 çay kaşığı zeytinyağı
- 2 çay kaşığı kıyılmış maydanoz
- 5 adet çorti

Hazırlanışı

1. Soğanı ince kıyın ve sarımsağı rendeleyin.

2. Kıymayı bir kasede karıştırın. Soğan ve sarımsağı da karıştırın.

3. Karabiber, pul biber, tuz, kırmızı toz biber, zeytinyağı ve maydanozu karıştırın.

4. Çortileri üzerine kıymayı dökün. Her çortiyi birkaç parça doğrayın.

5. Çortileri çevreleyen kıymayı hafifçe sıkın ve bir yanını katlayın.

6. Fırın tepsisine çortileri yerleştirin ve üzerlerine zeytinyağı sürün.

7. 180 derecede yaklaşık 30 dakika pişirin.

Sonuç

Van çorti taplaması, Van'da çok yaygın olan lezzetli ve sıcak bir yemektir. Çorti taplamasının hazırlanışı oldukça kolaydır ve içerisindeki malzemeler de ucuzdur. Bu makalede, Van çorti taplamasının nasıl yapıldığını açıkladık.