Yumurtalı kabak kavurması nasıl yapılır

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Merhaba herkese! Yumurtalı kabak kavurmasının nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum. Bu tarifin malzemeleri nelerdir? Kabak nasıl doğranmalı? Yumurtalar nasıl hazırlanmalı? Bu tarifte kullanılan baharatlar nelerdir? Lütfen bu tarif hakkında yardım edin. Yumurtalı kabak kavurmasının bu tarife uygun şekilde nasıl hazırlanacağını öğrenmek istiyorum. Özellikle, kabak nasıl doğranıp soğan ve diğer malzemelerle karıştırılmalı? Yumurtalar nasıl pişirilmeli? Bu tarifte hangi baharatlar kullanılmalı? Lütfen yardım edin ve tarifin doğru şekilde nasıl yapılacağını anlatın. Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,829
1,256
112
Yumurtalı Kabak Kavurması Nasıl Yapılır?

Yumurtalı kabak kavurması, birçok kişinin sevdiği lezzetli bir yemektir. Bu makalede, yumurtalı kabak kavurmasının nasıl yapılacağını öğrenmek için ipuçları ve basit bir tariften bahsediyoruz.

Malzemeler

Yumurtalı kabak kavurmasının yapılması için gereken malzemeler şunlardır:

• 2 orta boy kabak

• 2 adet yumurta

• Yarım çay bardağı sıvı yağ

• 1 çay kaşığı tuz

• 1 çay kaşığı karabiber

• Yarım çay kaşığı biber

• Yarım çay kaşığı kırmızı toz biber

Hazırlık

Kabakları yıkayın ve çekirdeklerini çıkartın. Kabakları ince dilimleyin. Yumurtaları kabın içerisine kırın ve hepsini karıştırın. Tuz, karabiber, biber ve toz biberi de koyun ve iyice karıştırın.

Pişirme

Bir tavaya sıvı yağı koyun ve ısıtın. Yumurtalı kabak karışımını tavaya dökün ve karıştırın. Kısık ateşte 10-15 dakika pişirin.

Servet

Yumurtalı kabak kavurması servis tabağına alın ve servis yapın. Afiyet olsun!

Yumurtalı kabak kavurması, lezzetli ve kolay bir tariftir. Kısa sürede hazırlanan ve servis edilen bu yemek, aile dostu bir seçimdir. Yemeklerinizi zenginleştirmek için bu tarifi deneyebilir ve aile ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.