Hatay usulü kabak Boranisi nasıl yapılır

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Merhaba, Hatay usulü kabak Boranisi nasıl yapılır? sorusunu sormak istiyorum. Bu tarifi ben bulamadım ve internette de aradım ama hiçbir şey bulamadım. Bu yüzden, sizin Hatay usulü kabak Boranisi nasıl yapılır? sorusuna cevabınız varsa lütfen bana yardım edin. Ne kadar açıklayıcı ve detaylı olursanız o kadar çok sevinirim. Herhangi bir malzeme, malzeme miktarı gibi detaylarda yardımcı olursanız çok memnun olurum. İçindekiler, nasıl yapıldığı ve tabii ki sonuç hakkında da bir şeyler paylaşırsanız çok sevinirim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,047
1,247
112
Hatay Usulü Kabak Boranisi Nasıl Yapılır?

Hatay usulü kabak boranisi, boraninin kavurulması ve kabakların eklenmesiyle yapılan bir tür Türk yemeğidir. Bu yemeğin özelliği, kabakların hafif pişirilmesi ve ızgaralı közlenmiş yağın eklenmesidir. Hatay usulü kabak boranisi, sıcak ve kızartılmış kabakların eklenmesiyle çok lezzetli bir yemek olarak servis edilir. Bu makalede, Hatay usulü kabak boranisi nasıl yapılır anlatılacaktır.

Malzemeler

Hatay usulü kabak boranisi yapmak için gerekli olan malzemeler şunlardır:

- 1/2 kilo kabak
- 2 adet soğan
- 2 diş sarımsak
- 1/2 çay kaşığı karabiber
- 1/2 çay kaşığı pulbiber
- 1/2 çay kaşığı kimyon
- 2 çorba kaşığı tereyağı
- 1/2 çay kaşığı kurutulmuş nane

Hazırlık

Kabakları yıkayın ve ince ince küp şeklinde doğrayın. Soğanları küçük küpler halinde doğrayın. Sarımsağını da zar zar doğrayın.

Pişirme

Tereyağını bir tencerede eritin ve kabakları ekleyin. Kabakların içine karabiber, pulbiber, kimyon, nane ve sarımsak ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırarak kızartın. Kabaklar yumuşayıncaya kadar kısık ateşte pişirin.

Sonlandırma

Kabaklar yumuşayınca soğanları da ekleyin. Soğanlarla birlikte çevirin. Kısık ateşte kızartmaya devam edin. Kabaklar karamelize oluncaya kadar pişirin. Karamelize olunca kabak boranisini ocaktan alın ve servis edin.

Hatay usulü kabak boranisi, lezzetli, kolay ve hızlı bir Türk yemeğidir. Bu makalede, bu yemeğin nasıl yapıldığı anlatılmıştır. Anahtar kelimeler: Hatay Usulü Kabak Boranisi, Malzemeler, Hazırlık, Pişirme, Sonlandırma.