Arı kimi sokar

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,899
1,256
112
Arılar Kimi Sokar?

Arılar, çoğu böcekler gibi, çiçeklerden nektar ve bal toplamak için sokar. Bir arının soktuğu çiçeğin nektarı, çiçeğin özünün kalitesi ve arının türüne bağlı olarak değişebilir. Arılar genellikle, çiçekleri, küçük bitkileri ve ağaçları sokarlar.

Arıların Ne İçin Soktukları

Arılar, soktukları çiçeklerden topladıkları nektarı ve polenleri, arı kovanlarına taşımak için kullanırlar. Nektar, çoğu arının ana yiyeceğidir. Polen ise arıların yumurtalarını beslemek için kullandıkları protein kaynaklarıdır.

Arıların Sokmalarının Zararları

Arıların sokmaları, çoğu çiçeğin çoğalması için gereklidir. Ancak, arıların sokması, bir çiçeğin zarar görmesine de neden olabilir. Bir çiçekteki nektar veya polen miktarı, arının ancak birkaç kez sokmasıyla bile tükenebilir. Arıların sokmasıyla birlikte, çiçeğin özü de zayıflamaya başlayabilir.

Kısaca

Arılar, çoğu böcekler gibi, sokmak için çiçekleri, küçük bitkileri ve ağaçları kullanırlar. Arılar, soktukları çiçeklerden nektar ve polen toplar ve arı kovanlarına taşırlar. Arıların sokmaları, bir çiçeğin çoğalması için gerekli olmakla birlikte, bir çiçeğin zarar görmesine de neden olabilir.
 
  • Like
Reactions: Elifnaz

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü