Arı neye gelmez

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Arı Ne Zaman Gelmez?

Arılar insanların bitkilerden topladıkları bal için en önemli hayvanlardır. Arılar insanların hayatını kolaylaştıracak o kadar çok şey yapar ki, bazen bunun farkına varılmaz. Ancak arıların bazı durumlarda gelmemesi gerekebiliyor. Bu durumların neler olduğu hakkındaki bilgilerimizi açıklayalım.

Arıların Zamanımızı Ne Zaman Gelmeyeceği

Arılar çoğu zaman çiçeklerden bal toplamaya gider. Ancak hava koşullarının kötü olması durumunda arıların çiçeklerden bal toplamaya gitme ihtimali düşer. Bu durumda arılar çoğu zaman çiçeklerden bal toplamaya gitmez. Ayrıca arıların zamanımızı olumsuz etkileyen soğuk ve rüzgarlı havalarda çiçeklerden bal toplamaya gitme ihtimali de düşüktür.

Arıların Güneş Işınlarından Kaçtıkları Zamanlar

Arılar güneş ışınlarından kaçtıkları zamanlarda da çiçeklerden bal toplamaya gitmezler. Güneş ışınlarının arıların vücutlarına zarar verebilecek kadar güçlü olması durumunda arıların çiçeklerden bal toplamaya gitme ihtimali de düşüktür.

Arıların Yağmurlu Havalarda Uçmamaları Durumunda

Yağmurlu havalarda arılar çiçeklerden bal toplamaya gitmezler. Arılar yağmurlu havalarda kendilerini güneş ışınlarından korumak için çiçeklerden bal toplamaya gitmezler. Ayrıca arılar yağmurlu havalarda çiçeklerden bal toplamaya gitmezler çünkü yağmurlu havanın arıların vücutlarına zarar verebilecek kadar güçlü olması durumunda arıların çiçeklerden bal toplamaya gitme ihtimali de düşüktür.

Anahtar Kelimeler: Arı, Gelmez, Zaman, Güneş, Işınları, Yağmurlu, Hava.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü