Deaş hangi ülke

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba herkese,

Deaş hangi ülke hakkındaki merakımı paylaşmak istiyorum. Günümüzde çokça konuşulan ve sayısız şiddet olaylarının arkasında yatan bu örgüt hakkında bilmek istediğim çok şey var. Şu an Deaş'ın hangi ülke ile bağlantılı olduğunu öğrenmek istiyorum. Eğer kimse Deaş ile bağlantılı ülkeler hakkında bilgi sahibi ise, lütfen bu konuda yardım etmeyi düşünüyorum.

Deaş hakkındaki öğrenmek istediğim her şeyi öğrenebilirsem çok sevinirim. Bu konuda çok ilgi duyuyorum ve herkesin katkısını çok değerli buluyorum. Herkesten yardım istiyorum. Lütfen cevap verin. Teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Deaş Hangi Ülke Hakkında Makale?

Deaş, ya da İslam Devleti, IŞİD olarak da bilinir, 2014'ten beri Irak ve Suriye'de faaliyet gösteren siyasi ve askeri örgüttür. Birçok ülkeden yüzlerce insanın katılımıyla, Terör örgütü özellikle Suriye'deki iç savaş sırasında güçlenmiştir. Deaş, Suriye ve Irak'ta yayılan milliyetçi söylemlerini kullanarak bölgede çok sayıda insanı şehit etmiş ve çok sayıda işkence, tecavüz ve insan hakları ihlalleri yapmıştır. Kurd, Arap ve Türkmen gibi farklı toplulukların üyeleri Deaş'ın hedefi haline gelmiştir.

Deaş, Suriye ve Irak'ta çeşitli siyasi ve askeri çatışmalara karışmış, de facto bir devlet kurmuş ve bölgede çok sayıda insanı öldürmüş ve ırkçılığı yaymıştır. Terör örgütü aynı zamanda çok sayıda insanın çocuklarının köle olarak çalıştırılması, çocukların silahlanması ve sivillere karşı katliamlar gerçekleştirmesi gibi çok sayıda suç işlemiştir. Deaş'ın üyeleri, kültürel ve dini farklılıklarını kullanarak çatışmalarının kökenini açığa çıkarmaya çalışmış ve çeşitli ülkeleri de bu çatışmaların içine çekmeye çalışmıştır.

Deaş, Irak ve Suriye'deki çatışmaların yanı sıra, Libyasında ve Afganistan'da çeşitli operasyonlara katılmıştır. Deaş, çok sayıda ülkenin üyesi olduğu koalisyon tarafından, çeşitli saldırılara maruz kalmış ve 2017 yılında Irak ve Suriye'den tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Deaş, çok sayıda ülkenin üyesi olduğu koalisyon tarafından, çeşitli saldırılara maruz kalmıştır. Deaş, dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelerden ve bölgelerden üyelerini toplamıştır. Çoğu üye, Arap ülkelerinden gelmektedir. Ayrıca üyeler, Türkiye, Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika'dan da gelmektedir.

Deaş, dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri ve bölgeleri terör eylemleriyle tehdit etmiştir. Deaş'ın dünya çapındaki etkinliği, çok sayıda ülkenin koalisyonu oluşturmasına ve askeri operasyonlara katılmasına neden olmuştur. Terör örgütünün ortadan kaldırılması, çok sayıda ülke tarafından desteklenen bir hedef olmuştur.

Anahtar Kelimeler: Deaş, Irak, Suriye, Terör, Koalisyon, Siyasi, Askeri, Faaliyet, İslam Devleti, IŞİD.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)