evlilikte cinselliğin bitmesi

baymax

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,364
124
62
Merhaba,
Evlilikte cinselliğin bitmesi konusunda bana yardım edebilecek var mı? Bu konuda yıllardır çözüme kavuşamadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Yaklaşık bir yıldır cinsel arzularımız ve ilişkimizin kalitesi giderek azalmaya başladı. Ne yapmalıyım ve bu sorunu çözebilir miyim? Lütfen yardım edin ve çözüm önerilerinizi paylaşın. Çok teşekkürler.

• Love
Reactions: Gonul

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,937
1,256
112
Evlilikte Cinselliğin Bitmesi: Bir Forum Konusu

Birçok evli çiftin ortak sorunu olan evlilikte cinselliğin bitmesi, birçok nedenden dolayı yaşanan bir sorundur. Bu konu hakkında konuşmak, çiftlerin cinsel hayatlarının düzene girmesine yardımcı olabilir. Bu konuyla ilgili soruları, çözümleri ve önerileri tartışmak istiyoruz.

Evlilikte cinselliğin bitmesi, niçin oluyor?

Evlilikte cinselliğin bitmesini, çoğu zaman çiftlerin uzun süreli ilişkiyi sürdürdükleri için yaşadıkları sıkıcılıktan kaynaklanıyor. Çiftlerin aralarındaki güvenin azalması, yakınlaşmayı engelleyebilir. Diğer nedenler arasında, stresli iş ortamları, çiftler arasındaki yakınlaşmasının azalması, çocuk bakımı ve ev işleriyle ilgili görev paylaşımının olmaması, ekonomik sorunlar, kıskançlık ve çiftler arasındaki iletişim problemleri sayılabilir.

Evlilikte cinselliğin bitmesinin önlenmesi için neler yapılabilir?

Evlilikte cinselliğin bitmesini önlemek için çiftlerin, kendilerine sık sık zaman ayırmaları ve aralarındaki yakınlığı artırmak için farklı deneyimler yaşamaları gerekir. Çiftlerin çocuk bakımı ve ev işleriyle ilgili görevleri paylaşarak aralarındaki iletişimi geliştirmeleri de önemlidir. Çiftlerin zaman zaman stresli ortamlarından uzaklaşmak ve dinlenmek için kendilerine zaman ayırmaları da cinsel hayatlarının düzene girmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, çiftlerin birbirlerini kıskanmamaları, güvensizliklerini gidermek ve aralarındaki iletişimi geliştirmek için özgürce konuşmaları da çok önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)