evlilikte kadının cinsellik istememesi

kemikkadin

Üye
BaYaN
1 May 2023
1,302
135
17
Merhaba,

Evlilikte cinsellik konusunda üzülerek söylemeliyim ki, benim eşim cinselliğin hiçbir şekilde istemiyor. İkimizin de cinsel arzu ve doyum noktaları farklı. Ben bu duruma nasıl uyum sağlayacağımı bilmiyorum. Kendimi çok üzgün ve çaresiz hissediyorum. Eşimin önünde bu konuyu açamıyorum. Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ne yapabileceğimi öğrenmek için sizlerin tavsiyelerini almak istiyorum. Lütfen yardım edin.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Evlilikte Kadının Cinsellik İstememesi

Evlilikte cinsellik, çiftlerin arasındaki bağı pekiştirme ve yakınlaşma aracı olarak önem taşır. Ancak bazı kadınlar evlilikte cinsel arzularını kaybetmiş olabilir ve cinsellik istememektedir. Kadınların cinsellik istememeleri, evliliklerinde sorunların belirtileri olarak görülebilir. Kadınların cinsellik istememesi, çiftlerin evliliklerinde ciddi sorunlarla karşılaşmalarına neden olabilir. Bu makalede, kadınların evlilikte cinsellik istememesinin nedenleri ve bu durumun çözümü için öneriler tartışılacaktır.

Cinsellik İstememeye Neden Olan Faktörler

Kadınların evliliklerinde cinsellik istememelerinin birden çok nedeni olabilir. Örneğin, kadının evlilikte cinselliğe karşı ilgisizliği, evlilikte güven eksikliği, eşinin cinsel tacizleri, eşinin cinsel performans problemleri, kadının kendine olan güvensizliği, beden imajı problemleri, kadının cinsel arzularının eşinden farklı olması gibi faktörler de olabilir.

Cinsellik İstememeyi Önleme ve Çözme Yolları

Evlilikte cinsellik istememeye neden olan faktörlerin farkında olmak önemlidir. Bununla birlikte, kadınların cinsellik istememesini önlemek ve çözmek için çiftlerin yapabilecekleri birkaç şey vardır. Öncelikle, cinsel arzularının farklılıklarını kabullenmek ve bunları konuşmak çiftlerin arasındaki bağı pekiştirmeye ve cinsellik istemeyi önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, çiftlerin evliliklerinde güveni artırmak için birbirlerine karşı saygılı davranmaları ve aralarındaki iletişim konusunda çalışmaları gerekir. Çiftlerin, cinselliğin konusunda her ikisinin de isteklerini ifade etmesi, söz konusu sorunu daha iyi anlamalarını sağlayacaktır. Ayrıca, çiftlerin, kadının cinsel arzularını artırmak için terapötik yaklaşımları da deneyebilirler.

Sonuç

Evlilikte cinsellik, çiftlerin arasındaki yakınlığı pekiştirme ve bağı güçlendirme aracı olarak önem taşır. Ancak bazı kadınlar evliliklerinde cinsellik istememektedir. Evlilikte cinsellik istememeye neden olan faktörlerin farkında olmak ve bu durumu çözmek için çiftlerin yapabilecekleri birkaç şey vardır. Bu makalede, kadınların evlilikte cinsellik istememesi nedenleri ve bu durumun çözümü için öneriler tartışılmıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)