Ingiltere'de nasıl kalabilirim

Dahikafalar

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,449
130
47
Merhaba,
Ingiltere'de nasıl kalabilirim? konusunda bilgi almak istiyorum. Sadece birkaç ay için oraya gitmeyi düşünüyorum. Ama şu an ne yapmam gerekiyor, ne gibi vize ve izin gerektiriyor, ne gibi prosedürleri izlemem gerekiyor, ne tarzda bir pasaporta ihtiyacım var gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Ingiltere'de Kalma Yöntemleri

İngiltere'de kalma hakkındaki en temel seçenekler arasında, İngiltere vatandaşı olmak, vize almak ve izinli bir şekilde çalışmak vardır. Bu makalede her üç seçeneğin ayrıntılarını ele alacağız.

İngiltere Vatandaşı Olmak

Bir kişinin İngiltere vatandaşı olabilmesi için, İngiliz vatandaşlığı için başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru süreci, başvuru sahibinin İngiltere'de düzenli olarak yaşamış olması veya İngiltere vatandaşı olan bir ebeveyne sahip olması gibi çeşitli özellikleri gerektirebilir. Başvuru sahibinin İngilizce seviyesinin, İngiltere vatandaşlığını kazanabilmesi için yeterli olması gerekmektedir.

Vize Alarak Kalmak

Bir kişi İngiltere'de vize ile kalabilir. İngiltere vize başvurusu için, başvuru sahibinin İngilizce seviyesinin belirli bir seviyeye sahip olması, belirli bir gelir seviyesine sahip olması ve vize başvurularının uygun olduğu amaçlar için belirli bir ön ödeme yapması gerekmektedir.

İzinli Çalışma

Bir kişi İngiltere'de izinli olarak çalışma hakkına sahiptir. İzinli çalışma hakkı için, başvuru sahibinin İngiltere'de yaşayabilmesi için gerekli olan belirli koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, başvuru sahibinin İngiltere'de iş bulabilmesi için, İngilizce seviyesinin ve özgeçmişinin yeterli olması gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)