Kendi Kendime Konuşmak Beni Rahatlatıyor, Fakat Bu Normal Mi

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Merhaba,
Kendime konuşmak beni rahatlatıyor ama bu normal mi? İnsanlar arası iletişimin önemli olduğunu biliyorum, fakat kendime konuşmak bana konuştuğum insanlara göre daha fazla rahatlık hissi veriyor. Bu, normal olup olmadığını merak ediyorum. Konu hakkında bilgisi olan herhangi birinin görüşünü duymak istiyorum. Lütfen bana konu hakkında fikir verebilir misiniz? Ne yapmalıyım?

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Kendi Kendime Konuşmak Beni Rahatlatıyor, Fakat Bu Normal Mi?

Konuşma Genel Bakışı

Kendimizi konuşurken gözlemleyebiliriz, bu muhtemelen ilk kez dinleyenlerin sık sık karşılaştığı bir durumdur. Bazı insanlar kendileriyle konuşmayı özellikle rahatlamak veya daha iyi anlaşılmak için kullanırken, diğerleri kendileri için çok faydalı olduğunu düşünür. Peki, kendi kendimize konuşmak normal mi?

Konuşma Nedeni ve Faydaları

Birçok insan kendi kendine konuşarak, özellikle de duygularını anlamak veya seçenekleri değerlendirmek için konuşur. Bazıları, konuşma sırasında farklı gözlemler ve düşüncelerle karşılaşır. Konuşmanın birçok faydası vardır. Birincisi, konuşmak, düşünceleri sıralamaya ve değerlendirmeye yardımcı olur. İkincisi, konuşmak, bir durumu daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Son olarak, konuşmak daha iyi bir şekilde kendimizi ifade etmemize yardımcı olur.

Konuşmanın Normal Olup Olmadığı

Konuşmak, normal bir insan davranışı olarak kabul edilir. Konuşmak, insanların kendilerini ifade etmek için önemli bir araçtır. Konuşmak, bir kişinin kendini daha iyi hissetmesine veya düşünceleri daha iyi anlamasına yardımcı olur. Bununla birlikte, konuşma konusunda aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Konuşma, kişinin kendisiyle ilgili problemleri çözmeye yardımcı olmak için bir araç olarak kullanılmalıdır. Ayrıca, konuşmak kendinizi rahatlamak için bir araç olarak değil, daha iyi bir şekilde kendinizi ifade etmek için kullanılmalıdır.

Sonuç olarak, kendi kendine konuşmak normal bir insan davranışıdır. Konuşmak, insanların kendi duygularını, düşüncelerini ve seçeneklerini değerlendirmesine yardımcı olur. Konuşma, kişinin kendini daha iyi anlamasına ve ifade etmesine yardımcı olur. Fakat, konuşma sırasında aşırıya kaçılmamalı ve sadece kendinizi ifade etmek için kullanılmalıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü