Keşhe kebabı nasıl yapılır

CeSaN

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,391
140
62
Merhaba herkese,

Keşhe kebabının nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum. İlk kez yapmaya çalışıyorum ve ne yapmam gerektiğinden tam olarak emin değilim. Eğer bu konuda biraz bilginiz varsa, lütfen benim için yardım edin. İyi bir keşhe kebabının nasıl hazırlanacağı hakkında öğrenmek istiyorum. Ne malzemelerin kullanılacağından, ne kadar süre içerisinde pişirileceğine kadar her şeyi öğrenmek istiyorum.

Özellikle hangi tür etin kullanılması gerektiği ve ne kadar sürede pişirilmesi gerektiği konusunda çok merak ediyorum. Eğer konu hakkında yardım edebilirseniz, çok sevinirim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,969
1,315
112
Keşhe Kebabı Nasıl Yapılır?

Keşhe kebabı, özellikle Uzak Doğu ülkelerinde çok sevilen ve oldukça popüler bir lezzet. Bu yiyecek, sebze, et ve baharatların karmaşık bir şekilde karıştırılmasıyla elde edilen etli bir yemek. Keşhe kebabının, zengin ve lezzetli bir tat bırakan kökleri, çok eski zamanlara dayanır. Bu lezzetli yemek, çoğu zaman kaba et olarak kullanılan sığır eti, dana veya koyun eti veya karışımı kullanılarak hazırlanır.

Keşhe Kebabının Malzemeleri

Keşhe kebabının hazırlanması için gerekli olan malzemeler, sığır eti veya koyun eti, tereyağı, soğan, domates, kuru biber, kuş üzümü, sarımsak, kırmızıbiber, nane, karabiber, kırmızı toz biber, karabiber, taze kekik, tuz ve zeytinyağı olacaktır.

Keşhe Kebabının Hazırlanması

Keşhe kebabının hazırlanması oldukça basit bir süreçtir. Öncelikle, et, soğan, kuru biber, sarımsak, kuş üzümü, nane, tuz ve tereyağının karıştırıldığı bir kaseye alınır. Karışım iyice karıştırılır ve elde edilen etli karışım küp şeklinde yuvarlanır. Sonra, küpler bir tavaya alınır ve orta ateşte pişirilir. Küpler piştikten sonra, domates, kırmızıbiber, karabiber, taze kekik, tuz ve zeytinyağı eklenir. Küpler iyice karıştırılır ve yaklaşık 10-15 dakika daha pişirilir.

Keşhe kebabı, servis yapılmadan önce tencereye alınıp, kremalı sos veya yoğurt eklenerek servis edilebilir. Keşhe kebabı, çok lezzetli ve kolay bir yemektir. Et çeşitlerinin değiştirilmesi ile, farklı lezzetler elde edilebilir.

• Haha
Reactions: Sumeyye