Kibrit kebabı Nasıl Yapılır

mimikralicesi

Üye
BaYaN
1 May 2023
1,341
102
17
Merhaba,

Kibrit kebabının nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum. Son zamanlarda bu lezzeti çok seviyorum ve evde kendim yapmayı denemek istiyorum. Tarifleri araştırdım ama her yerde farklı tarifler var ve üzerine konuşulan konuları okudum ama bunların hiçbiri benim için yeterli bilgiyi vermedi. Bu nedenle, kibrit kebabının nasıl yapılacağı hakkında yardım istiyorum. Lütfen tarifinizi, malzemelerin doğru miktarlarını ve en iyi sonuçları almak için gereken her şeyi açıkça paylaşın.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Kibrit Kebabı Nasıl Yapılır?

Kibrit kebabı, çoğu Türk mutfağının klasiklerinden biri olan ve çok lezzetli bir yemektir. Bu lezzetli kebabın nasıl yapılacağını öğrenmek için daha fazla okumaya devam edin. Bu makalede, kibrit kebabının nasıl yapılacağını ve malzemelerinin neler olduğunu öğreneceksiniz.

Malzemeler:

Kibrit kebabının yapılması için gerekli olan temel malzemeler şunlardır:

- 2 tane büyük soğan
- 2 çorba kaşığı zeytinyağı
- 2 tane domates
- 1 çay bardağı sıvı yağ
- 1 tatlı kaşığı tuz
- 1 çay bardağı kıyma
- 4-5 diş sarımsak
- 2 fincan kuru soğan
- 1 çay bardağı taze maydanoz
- 1 çay bardağı sıvı yağ
- 1 çay bardağı yoğurt
- 2 tatlı kaşığı pul biber

Kibrit Kebabının Hazırlanışı:

1. öncelikle, soğanları ince ince doğrayın.

2. Tencereye zeytinyağını ekleyin ve ısıtın. Soğanları tencereye ekleyin ve kavurun.

3. Domatesleri ince ince doğrayın ve tencereye ekleyin. Kıymayı ekleyin ve karıştırın.

4. Sarımsakları ezerek tencereye ekleyin ve karıştırın. Kuru soğanları küçük parçalar halinde doğrayın ve tencereye ekleyin.

5. Maydanozu küçük parçalar halinde doğrayın ve tencereye ekleyin.

6. Yoğurt, sıvı yağ ve tuzu tencereye ekleyin ve karıştırın.

7. Kebabın karışımını tava içerisine boşaltın ve ortalarına pul biberi ekleyin.

8. Kebabın içerisindeki malzemeleri karıştırarak dört eşit parçaya ayırın.

9. Kebabın parçalarını teflon tava içerisine koyun ve 180°C derece ısıtılmış fırında yaklaşık 15 dakika pişirin.

Sonuç:

Kibrit kebabı, çok lezzetli ve besleyici bir yemektir. Bu makalede, kibrit kebabının nasıl yapılacağını ve gerekli malzemelerin neler olduğunu öğrendiniz. Gerekli malzemeleri ve yapılışı uygulayarak kibrit kebabının lezzetini evinizde tadabilirsiniz.