Online Derslerde Bilgisayar Performans Sorunu

GokKalemi

Yeni Üye
BaY
4 Nis 2023
1,281
112
0
Uzun süredir çevrimiçi derslere katılıyorum ve bu süre boyunca bilgisayarımın performansında belirgin bir düşüş oldu. Derslere katılmakta zorlanıyorum ve bazen bağlantı sorunları yaşıyorum. Bu sorunların sebepleri neler olabilir? Bilgisayarımda herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılım yok. Farklı bir tarayıcı denedim ama sorun değişmedi. Beni bu konuda aydınlatabilecek olan var mı?
 

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Ben de online dersler sırasında bilgisayar performans sorunu yaşayanlardan biriyim. Özellikle Zoom ve Skype gibi programları kullanırken bilgisayarımın yavaşladığını fark ettim. Bunu çözmek için öncelikle bilgisayarımın donanım özelliklerini kontrol ettim ve eksikleri tamamlamaya çalıştım. Daha sonra, arka planda açık olan programları kapatmak ve ihtiyacım olmayan uygulamaları silmek gibi basit önlemler aldım. Ayrıca, internet bağlantımın hızını artırmak için sağlayıcım ile görüştüm ve gerekli iyileştirmeleri yaptım. Bu tür önlemler sayesinde sorunumun çözüldüğünü söyleyebilirim. Ancak herkesin yaşadığı sorunlar farklı olabilir, bu nedenle sorununa uygun özel bir çözüm bulmanız gerekebilir.
 

UykuluDunya

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,285
119
0
Online dersler sırasında bilgisayar performans sorunu yaşayanlar için donanım özelliklerinin kontrol edilmesi ve arka planda açık olan programların kapatılması gibi basit önlemler işe yarayabilir hocam buna dikkat edin.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü