Ücretsiz online kurslar nasıl bulabilirim

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda kendimi geliştirmek ve yeni beceriler öğrenmek istiyorum fakat bütçem kısıtlı olduğu için ücretsiz online kursları tercih etmek istiyorum. Sizce bu tarz kursları nereden bulabilirim veya önerdiğiniz kurs platformları var mı? İlgilendiğim konular arasında programlama, yabancı dil öğrenimi ve dijital pazarlama yer alıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim!

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
20,604
1,159
112
Ücretsiz online kurslar bulmak için birkaç farklı yöntem deneyebilirsiniz. Benim de sıklıkla kullandığım bazı yöntemler şunlardır:

1. Coursera, edX, Khan Academy ve Udemy gibi online eğitim platformlarına göz atabilirsiniz. Bu platformlarda ücretsiz kurslar mevcuttur. Bazı platformlar kısmen veya tamamen ücretsizken, diğerleri bazı kurslarda ücret talep edebiliyor.

2. YouTube'a online eğitim videoları yükleyen kanallara göz atabilirsiniz. Özellikle dil öğrenme, yazılım ve tasarım gibi konularda birçok eğitim videosu bulunmaktadır.

3. Google arama motorunu kullanarak ücretsiz online kurslar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Arama motoruna "ücretsiz online kurs" gibi anahtar kelimeler yazarak birçok sonuç elde edebilirsiniz.

4. Sosyal medya platformlarında (örneğin: Twitter, Facebook, LinkedIn) ücretsiz online kurs paylaşımları yapıldığını takip edebilirsiniz.

Bu yöntemlerden birini veya birkaçını deneyerek sizin için uygun olan ücretsiz online kursları bulabilirsiniz. Ancak, kurs seçerken dikkat etmeniz gereken şey, kursun kalitesi ve güvenilirliği olmalıdır. Kurs sağlayıcısının geçmişi, kullanıcı yorumları ve kurs içeriği hakkında bilgi edinerek kurs seçiminizi yapmanız önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)