Tavuk ciğer Taplaması nasıl yapılır

subuti

Üye
BaY
7 May 2023
1,354
117
17
Merhaba,
Tavuk ciğer taplamasının nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum. Tavuk ciğerleri nasıl temizlenir ve hazırlanır? Tavuk ciğerleri hangi malzemelerle yapılır? Tavuk ciğer taplamasının nasıl pişirilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum. Lütfen bu konuda yardım edin. Tavuk ciğer taplamasını nasıl yapabileceğim hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,638
1,256
112
Tavuk Ciğer Taplaması Nasıl Yapılır?

Tavuk ciğer taplaması, çok kolay ve lezzetli bir yemek tarifidir. Tavuk ciğerleri hafif kavrulur, ardından bir tabağa alınır ve ev yapımı bir tarif ile pişirilir. Bu tarifte, tavuk ciğerleri sos, sıvı yağ ve diğer malzemeler ile pişirilir, bu şekilde yapıldığında tavuk ciğerleri çok lezzetli ve besleyici bir yemek olur. Bu tarifi kolayca evde yapabilirsiniz.

Tavuk Ciğer Taplaması Malzemeleri:

• 500 gram tavuk ciğeri
• 1/4 bardak sıvı yağ
• 1/4 bardak sos
• Tuz
• Karabiber
• 1/4 bardak limon suyu
• 1/4 bardak sıvı yağ
• 1/4 bardak sos
• 1/2 çay bardağı rendelenmiş güveç kaşarı

Tavuk Ciğer Taplaması Nasıl Yapılır?

1. Tavuk ciğerleri, tuz, karabiber, limon suyu, sıvı yağ ve sos ile bir kaba karıştırın.

2. Bir tavaya ısıtılmış sıvı yağ koyun ve tavuk ciğerlerini yaklaşık 10 dakika kadar kavurun.

3. Bir güvece rendelenmiş kaşar peyniri ekleyin ve karıştırın.

4. Bir tabağa alın ve 10 dakika kadar pişirin.

5. Servis yapmak için tavuk ciğerleri, sıcak olarak servis edin.

Tavuk ciğer taplaması, çok kolay ve lezzetli bir tariftir. Tavuk ciğerlerinin kavrulması ve sos ile pişirilmesi, çok lezzetli ve besleyici bir yemek oluşturur. Bununla birlikte, bu tarif aynı zamanda çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanabilen bir tariftir.