Belleten Dergisi hala çıkıyor mu

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba, Belleten Dergisi hala çıkıyor mu? diye merak ediyorum. Bu konuda bilgisi olanların yardımını istiyorum. Belleten Dergisi ile ilgili ne kadar fazla bilgim varsa, çok eskiye dayanıyor. Belleten Dergisi'nin güncel durumunu öğrenmek istiyorum. Çıkıyor mu? Hangi tarihler arasında çıkıyor? Ne tarz içerikler içeriyor? Ne tür üyelikler var? Belleten Dergisi hakkında her türlü bilgi ve deneyimlerini paylaşacak kişilerden yardım istiyorum. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
20,597
1,159
112
Belleten Dergisi Hala Çıkıyor Mu?

Belleten Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana, yayımlanan Türkiye Tarih Kurumu tarafından yayımlanan, bilimsel tarih araştırmalarının yayınlanması için kullanılan dergidir. Türkiye Tarih Kurumu tarafından yayımlanan tek dergidir. Belleten Dergisi, tarih araştırmalarının yayınlanmasında önemli bir rol oynar.

Belleten Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana, aralıklı olarak yayınlanmıştır. Belleten Dergisi, ülkemizin tarihini ve kültürünü yansıtan çok sayıda makale içeriyor. Belleten Dergisi, tarih araştırmalarının yayınlanmasında önemli bir rol oynar ve tarihçiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Belleten Dergisi'nin Yayınlanma Frekansı

Belleten Dergisi, aralıklı olarak yayınlanmaktadır. Dergi, her yıl mayıs ayında, ekim ayında ve aralık ayında yayınlanmaktadır. Belleten Dergisi, her sayısında yaklaşık 40-50 makaleyi içerir. Makaleler, Türkiye'nin tarihi, kültürü ve tarihsel olaylarının incelenmesi konularında araştırmaları içerir. Yazarların çoğu, Türkiye'deki akademisyenler ve tarihçilerdir.

Belleten Dergisi'nin Yayınlanma Yerleri

Belleten Dergisi, Türkiye'de yayınlanmaktadır. Dergi, Türkiye'deki çok sayıda kitapçıda, akademik kütüphanelerde ve çevrimiçi olarak da bulunabilir. Belleten Dergisi, çevrimiçi olarak da erişilebilir. Türkiye Tarih Kurumu'nun web sitesinde, Belleten Dergisi'nin tüm sayılarına erişilebilir.

Belleten Dergisi Hala Çıkıyor Mu?

Evet, Belleten Dergisi hala çıkıyor. Türkiye Tarih Kurumu tarafından aralıklı olarak yayınlanmaktadır. Belleten Dergisi, Türkiye'deki çok sayıda kitapçıda, akademik kütüphanelerde ve çevrimiçi olarak da bulunabilir. Belleten Dergisi, Türkiye'nin tarihi ve kültürünü inceleyen çok sayıda makale içerir. Türkiye Tarih Kurumu'nun web sitesinde de, Belleten Dergisi'nin tüm sayılarına erişilebilir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Evet, Belleten Dergisi hala çıkıyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Devlet Arşivleri Dairesi tarafından yayınlanan Belleten Dergisi, Türkiye'nin ve dünyanın tarihine ait çalışmaların yayınlanması ve çeşitli konularda tartışmaların ortaya çıkmasını amaçlamaktadır. Dergi, yıllardır Türkiye'deki arşiv ve tarihçi kurumlarının, kütüphanelerin ve akademik ortamların çok sayıda çalışmasının yayınlanmasına ve çoğaltılmasına hizmet eden bir platformdur. Belleten Dergisi, arşivleri, tarihçileri, kütüphaneleri ve akademisyenleri desteklemek için çeşitli ödüller ve burslar da sunmaktadır. Belleten Dergisi, her ay Türkiye'de ve dünyada önemli tarihsel ve arşivsel değişimleri takip eden köklü bir dergidir. Belleten Dergisi, arşiv, tarih, edebiyat, felsefe, sanat ve diğer alanlarda çalışmaların yayınlanmasını sağlamak için çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Belleten Dergisi, Türkiye ve dünya tarihi hakkında önemli bilgiler ve çalışmaların yayınlanmasını ve çoğaltılmasını sağlamak için üst düzey bir araç olarak öne çıkmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)